Też potrafię

Projekt współfinansowany jest przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

Projekt zakłada przygotowanie i przeprowadzenie rehabilitacji metodą Treningu Umiejętności Społecznych i Treningu Umiejętności Praktycznych dla 12 dzieci z Zespołem Aspergera mieszkających na terenie miasta Bydgoszczy.

Zestaw działań dla wszystkich grup dzieci będzie zawierać

A) trening umiejętności społecznych (TUS):

o    trening tożsamości z elementami treningu komunikacji,

o    zajęcia teatralne,

o    integracja grupy, wdrażanie norm pracy w grupie,

o    rozwój umiejętności komunikacyjnych,

o    praca nad właściwym wyrażaniem emocji i radzeniem sobie w trudnych sytuacjach emocjonalnych,

o    rozwijanie świadomości swoich mocnych i słabych stron,

o    wnioskowanie o stanach umysłu własnego oraz innych osób.

B) trening umiejętności praktycznych (TUP): posługiwanie się komunikacją miejską, właściwe zachowanie w restauracji, w kinie, w teatrze, w innych miejscach publicznych, przygotowanie podstawowych posiłków, zasady bezpieczeństwa w domu i na ulicy.

Zajęcia będą prowadzone w 2 grupach średnio 2 razy w miesiącu. Przewiduje się każdorazowo 2h zajęć grupowych z terapeutą (psychologiem i/lub pedagogiem specjalnym) oraz asystentem (np. studentem psychologii) z wyłączeniem przerwy wakacyjnej.

Łącznie w czasie trwania projektu od maja do lipca 2014 każde dziecko otrzyma 12 h zajęć rehabilitacyjnych

Kontakt:

stowarzyszenie-aspi@wp.pl